KONTAKTY

Lesvita s.r.o.
Makov 58
023 56 Makov
tel: +421 905 900 148
fax: +421 43 64 225
napíšte nám

Úvod » AGRISORB

AGRISORB

Usporiadať podľa 
Výrobca  


Agrisorb 1kg / cena: 12,64 eur bez DPH, cena: 15,17 eur s DPH

 

Agrisorb 5kg / cena: 60,00 eur bez DPH / cena za 1kg: 12,00 eur bez DPH 

 

Agrisorb 5kg / cena: 72,00 eur s DPH / cena za 1kg: 14,40 eur s DPH 

 

Zloženie: kopolymér draselnej soli polyakrylátu

 

Práškový koncentrát určený na prípravu ochranného koreňového hydrogélu, ktorý chráni korene rastlín pred zaschnutím pri presadzovaní, preprave a skladovaní, ako aj na zvýšenie vodnej kapacity pôdnych substrátov.


Výhody použitia:

 

• výborne chráni rastliny pred vplyvom sucha
• dlhodobo zvyšuje zásobu vody v prostredí koreňového obalu
• zvyšuje podiel ujatých sadeníc a priesad
• zabezpečuje rovnomerné zásobovanie rastliny vodou a živinami
• znižuje spotrebu závlahovej vody
• antistresový efekt

 

Pôsobenie:


Organický polymér schopný do svojej štruktúry viazať vodu a v priebehu vegetácie ju odovzdávať koreňom. Vytvorený gél z prípravku chráni najjemnejší koreňový systém rastliny pred poškodením suchom. Po ošetrení koreňov rastlín a následnej výsadbe prítomnosť Agrisorbu urýchli kontakt s okolitou pôdou, čím sa zabezpečí prekonanie tzv. presadzovacieho šoku.
Gél vytvorený z 1 g Agrisorbu je schopný viazať až 300 g destilovanej vody.

 

Možnosti použitia:

 

pri výsadbe ihličnanov a listnáčov v lesnom hospodárstve, pri výsadbe ovocných stromkov, sadeníc viniča a drobného ovocia, pri preskladňovaní sadeníc stromov a krov v škôlkach po ich vyzdvihnutí, pri vegetatívnom množení rastlín pre zlepšenie kvality substrátov, pri v ýsadbe predpestovaných sadeníc zeleniny, kvetov, tabaku a pod., pri ošetrovaní koreňov rastlín pri skladovaní a v zásielkov ých službách, pri výsevoch tráv na nekvalitných stanovištiach (1 kg Agrisorbu zmiešajte s 1 m3 pôdy a touto zmesou prekryte výsev), pri príprave pôdnych substrátov pre výsadbu rastlín

 

Príprava pracovného roztoku:

 

Agrisorb sa používa ako 0,8–1 % roztok. Prášok za stáleho intenzívneho miešania postupne sypte do vody. Úplné nabobtnanie sa dosiahne po 30 minútach až hodine. Správna konzistencia roztoku je vtedy, keď gél z namočených koreňov neodkvapáva.